- Model: UltraWide 34WL85C-B
- Screen size: 34" / 86.4 cm
- Resolution: 3440x1440 (UWQHD)
- Aspect ratio: 21:9
- Panel type: IPS
- Response time: 5.0 ms
- Refresh rate: 60Hz
- Backlight: LED
- Coating: Matte (non-glare)
- Color depth: 10-bit (1.07 billion colors)
- Brightness: 300 cd/m² (SDR), 350 cd/m² (HDR)
- Contrast ratio: 1,000:1
- Viewing angle: 178°/178°
- Audio: Speakers (2x 7W)
- Power consumption: 52W (typical)
- Color: Black
- Ergonomics: Height adjustable, tilt
- VESA: 100x100
- Dimensions with stand: 814 x 359 - 459 x 251 mm